TOP 10 Co warto zobaczyć w Singapurze w 3 dni i jak nie wydać fortuny

publicado en: SINGAPUR | 0

TOP 10 - Co warto zobaczyć w Singapurze w 3 dni i jak nie wydać fortuny

Macie 3 dni na zwiedzanie Singapuru? Sprawdźcie, co warto zobaczyć w Singapurze w tak krótkim czasie.

Dla tych, którzy podróżują z ograniczonym budżetem, zwiedzanie jednego z najdroższych miast świata może wydać się nie najlepszym rozwiązaniem. No cóż, nasza ciekawość i chęć zamieszkania, chociaż na chwilę w tym miejscu, zwyciężyła. I bardzo dobrze, bo okazało się, że Singapur to wspaniałe miasto, które można zwiedzać za niewielkie pieniądze.

Przed wyjazdem sprawdźcie koniecznie dziwaczne zasady w Singapurze, które trzeba znać aby nie popaść w kłopoty.

Chinatown w Singapurze

Kilka słów o historii Singapuru

Singapur, założony przez Stamforda Raffles, od samego początku był bardzo ważną kolonią brytyjską. Kiedy Brytyjczycy pozostawili półwysep w spokoju, Singapur stał się jedną z federacji należących do Malezji, jednak różnice pomiędzy głowami rządów były ogromne. Malezja to przede wszystkim kraj muzułmański, natomiast w Singapurze większość stanowili Chińczycy. Z tego i innych względów postanowiono wyrzucić Singapur z Federacji!

Porzucony samemu sobie Singapur był w kryzysie. Zamieszki na tle rasowym, stopa bezrobocia powyżej 15% i sypiąca się gospodarka, tak w skrócie można opisać sytuację państwa w tym okresie. Ówczesny premier Lee Kuan Yew zdecydował się na wprowadzenie poważnych zmian w podejściu do gospodarki i państwa. Skupił się przede wszystkim na wysokiej jakości edukacji, rozwoju instytucjonalnym i silnej infrastrukturze wspierającej przedsiębiorców oraz prywatne inwestycje. Rezultaty jego zmian możemy podziwiać obecnie, a kraj w wielu aspektach stał się prawdziwym wzorem do naśladowania.

Pomnik Stamford Raffles
Zwiedzanie Singapuru nie musi być drogie

Pod warunkiem, że godzisz się na warunki dużo poniżej All inclusive. Wystarczy niezła organizacja i uda się wszystko zobaczyć bez zbędnego bólu głowy i nadwyrężonego budżetu.

Nocleg w Singapurze

Z dala od centrum można znaleźć bardzo dobre hostele w przystępnych cenach. Transport miejski jest znakomity a cena konkurencyjna w porównaniu z europejskimi standardami. My byliśmy bardzo zadowoleni z naszego hostelu, czysty, zadbany i ze śniadaniem w cenie.

Jedzenie w Singapurze też może być tanie

W Singapurze, tak jak w innych państwach w rejonie, możecie znaleźć Food Courty. Ceny dań są zaskakująco niskie, a standardy higieniczne, dużo wyższe niż w innych państwach w regionie. Bez problemu znajdziecie tutaj typowe Singapurskie dania. Obiad i kolacja mogą wynieść około 50 zł od osoby (śniadanie mieliśmy za darmo w hostelu). Nie jest źle jak na jedno z najdroższych miast na świecie.

rynek singapur
Co warto zobaczyć w Singapurze w 3 dni


Przechodzimy do konkretów.
Co warto zobaczyć w Singapurze w 3 dni.

Zobacz w Singapurze: Chinatown

Chinatown to dzielnica pełna życia, na każdym kroku stoją kolorowe stragany, a sprzedawcy nawołują do zakupu swoich produktów.

W porównaniu do innych azjatyckich Chinatown brakowało jej nieco zgiełku i azjatyckiego szaleństwa, tego czegoś, co zachęca do wejścia do gry w porównywanie cen i targowanie, nawet jeśli wcześniej nie miałeś zamiaru niczego kupić. Tutaj wszystko jest trochę bardziej europejskie, bardziej oschłe i zimne.
Niemniej jednak polecamy zwiedzenie okolicy. Chociażby dlatego, żeby zobaczyć Chinatown nieco inną, Chinatown wypucowaną i uporządkowaną.

Ulice w Singapurze
1. Świątynia i muzeum Zęba Buddy

Świątynia urzeka z zewnątrz i po prostu zachwyca w środku. Nie pamiętam, kiedy zrobiłam tyle zdjęć jednemu budynkowi i jego wnętrzu. Na każdym kroku coś przykuwało moją uwagę, ciekawe wizerunki i rzeźby czy przepiękne ozdoby. Zwiedzanie świątyni jest darmowe, jednak trzeba zapłacić za zwiedzanie muzeum.

Wnętrzy świątyni Zęba Buddy w Singapurze

2. Świątynia Sri Mariamman

Najstarsza hinduska świątynia poświęcona bogini matce -Mariamman. Szczególnie spodobała nam się tzw. Gopuram, czyli wieża. Cała świątynia jest bardzo kolorowa. Nie odczuwaliśmy jednak tak podniosłego i intymnego nastroju jak w świątyni Zęba Buddy.

zwiedzamy chinatown singapur
Co zwiedzić w Singapurze: Okolice rzeki

Rzeka była w przeszłości bardzo ważnym szlakiem handlowym. Teraz na jej obrzeżach mieszczą się niezliczone restauracje, bary oraz sklepiki.
Rząd przeprowadził intensywny program oczyszczania, po którym uznano rzekę za "wolną od zanieczyszczeń". Ja i tak bym się w niej nie wykąpała, ale spacer wzdłuż Marina Bay to prawdziwy relaks.

3. Clarke Quay

Jednego dnia wybraliśmy się na Clarke Quay z hiszpańską parą. Clark Quay to dawny port, a obecne tętniące życiem nocnym miejsce spotkań. Nie słyszeliśmy wcześniej dużo o tym miejscu, być może dlatego wywarło na nas bardzo pozytywne wrażenie.

4. Boat Quay

Po drugiej stronie rzeki, na starym molo życie również toczy się szybkim tempem i, tak jak na Clarke Quay, znajdziecie tutaj dużo restauracji i barów.
Podobno kupcy chińscy bardzo chętnie zakładali tutaj swoje przedsięwzięcia, ponieważ w tym miejscu rzeka przypomina kształtem brzuch ryby, co według wierzeń ludowych miało stanowić gwarancję sukcesu. W sumie, wnosząc po cenach i ilości klientów, pewnie mieli rację.

5. Co warto zobaczyć w Singapurze: Ulica Arabska, czyli Kampong Glam

Dawna dzielnica muzułmańska miasta to dziś dzielnica alternatywna! Dziwne, a jednak. Na każdym kroku znajdziecie dziwaczne kawiarnie i puby. Zdecydowanie warto pospacerować jej uliczkami.

Kampong Glam singapur
5. Sultan Mosque

Meczet Sultana to najważniejszy meczet w Singapurze, gdzie tysiące wiernych gromadzą się podczas piątkowej modlitwy

6. W Singapurze musisz zobaczyć Marina Bay

Jedno z najbardziej znanych miejsc w Singapurze z supernowoczesnymi hotelami, takimi jak Marina Bay Sands czy Fullerton przed posągiem plującego wodą Merliona.

marina bay singapur
6. Posąg Merliona

Merlion to hybryda lwa i ryby. Konstrukcja pomnika jest dziełem miejscowego Rzeźbiarza, który zainspirował się dwiema nazwami miasta: „miasto lwa” i „miasto morza”. Stoi on na straży u ujścia rzeki Singapur.

Merlion w Singapurze
7. Pokaz świateł w Marina Bay Sands

Przez wiele lat, ten ekskluzywny hotel walczy z Merlionem o status najbardziej reprezentatywnego elementu miasta.

marina bay sands singapur
Marina Bay Sands ma swój własny pokaz świateł codziennie o 8:00 i 9:30 pm. My oglądaliśmy pokaz, siedząc po drugiej stronie rzeki, jednak nie zrobił on na nas dużego wrażenia. Podobno lepiej się ogląda z boku hotelu.

8. Gardens by the Bay

super tree groove singapur

Nieco dziwna kombinacja natury i technologii, które zadziwiająco dobrze radzi sobie w duecie. Wspaniałe miejsce, którego nie można przegapić. Urzekł nas pokaz świateł i muzyki, który można zobaczyć codziennie w godzinach 7:45 i 8:45 pm. W skrócie wygląda to tak, że na sztucznych drzewach lampki zapalają się i gasną w rytm popularnych piosenek pop. Spektakl wciąga. My zobaczyliśmy go aż dwa razy, tak bardzo nam się podobało!

gardens by the bay singapur Nie przegap w Singapurze: Little India

Tutaj podobnie jak w Chinatown, jest czysto i porządnie, fasady są zadbane i w bardzo dobrym stanie, ulice prawie bez śmieci. Nieco brakuje klimatu, jednak spacerowało nam się bardzo przyjemnie.

Sprzedawca Litlle India Singapur

Ulica arabska w Singapurze 9. Świątynia Sri Veeramaka-liamman

Hinduski świątynia poświęcona Kali, wcieleniu żony Śiwy. Goporum tej świątyni zachwyca kolekcją bogów, demonów i mitologicznych bestii.

Co warto zobaczyć w Singapurze: Orchard Road

Orchard Road to raj dla zakupoholików.

10. Orchard Road

Orchard Road to ulica zawładnięta przez centra handlowe. Kończy się jedno i zaczyna się drugie. Drogie sklepy i butiki kuszą bogatymi wystawami tą bardziej majętną część społeczeństwa. To miejsce na pewno przypadnie do gustu zakupoholikom. Wybraliśmy się również do jednego z centrum handlowych, w którym można wjechać na taras widokowy zupełnie za darmo. Minus za to, że wszystko było przeszklone, co uniemożliwiało zrobienie dobrych zdjęć.

orchard road singapur

Macie inne propozycje, które moglibyśmy dołączyć do naszego zestawienia tego, co warto zobaczyć w Singapurze w 3 dni? Piszcie śmiało!

 [shareaholic app="share_buttons" id="26044001"] Aby w przyszłości nie przegapić naszych nowych wpisów, zapisz się na naszą listę mailingową . Wyślemy Ci wiadomość za każdym razem kiedy opublikujemy nowy post. Wystrczy, że podasz nam swój adres e-mail tutaj: