Bangkok Lotnisko – jak dojechać z lotniska w Bangkoku do Centrum lub do Khao San

wpis w: TAJLANDIA | 0

Bangkok Lotnisko – jak dojechać z lotniska w Bangkoku do Centrum lub do Khao San

Teoria plus garść informacji praktycznych

Lotnisko Suvarnabhumi Airport (BKK) w Bangkoku oddalone jest od centrum o około 35 km. Jest ono największym portem lotniczym w Tajlandii i jednym z największych na świecie. Lotnisko obsługuje większość lotów międzynarodowych, tak, więc jeśli lecicie prosto do Bangkoku, jest wielce prawdopodobne, że wylądujecie właśnie tutaj. Więcej informacji możecie uzyskać na oficjalniej stronie w języku angielskim: www.suvarnabhumiairport.com.

Przed wyjazdem do Bangkoku sprawdźcie listę aż 30 atrakcji - co zobaczyć w Bangkoku!

UWAGA: Zwróćcie uwagę, że Bangkok ma również inne lotnisko, Don Muang na północy, obsługujące ruch krajowy oraz część lotów międzynarodowych liniami AirAsia. Znamy osobiście osoby, które pomyliły lotniska i kiedy zdały sobie z tego sprawę, było już za późno. Nie da się szybko dojechać z jednego lotniska do drugiego, nawet taksówki stoją w korkach. A korki to tutaj standard.

KOLEJNA UWAGA: Przed wyjazdem polecamy wam aplikację maps.me. Jest to wirtualna mapa, która bez potrzeby dostępu do internetu wskaże waszą aktualną pozycję. Bardzo przydatne w nowym mieście. Bez tej aplikacji zgubilibyśmy się tysiące razy, a większość wypraw byłaby bardzo utrudniona. Dzięki aplikacji zawsze możemy sprawdzić, gdzie aktualnie się znajdujemy. Jest to szczególnie przydatne podczas jazdy autobusem, ponieważ wiemy, gdzie powinniśmy wysiąść oraz jak dojść z przystanku do naszego miejsca docelowego. Polecam bardzo, nie jeden raz uratuje was przed problemami.

Lotnisko w Bangkoku do Khao San Road

Jak dojechać AUTOBUSEM z lotniska do Khao San Road i odwrotnie

Najtańsza opcja dojazdu z lotniska do Khao San i całkiem wygodna to autobus, tak zwana linia specjalna S1. Kosztuje on 65 THB. Wsiadacie na lotnisku, wysiadacie przy samej ulicy Khao San. Tanio i wygodnie. Naszym zdaniem najlepsza opcja, jeśli nie zależny nam na czasie.

Należy uważać na korki. Szczególnie rano i po południu korki z Bangkoku mogą bardzo dać się we znaki. My jednego dnia pokonaliśmy 7-kilometrowy odcinek w 2 godziny autobusem. Nasza rada, zaopatrzcie się w ciekawe książki, cierpliwość i żaden korek nie będzie wam straszny.

UWAGA: Tę opcję polecamy w dniu przyjazdu do Bangkoku, kiedy nie będzie zależało wam na czasie i żadne korki nie będą wam straszne.

Można również skorzystać z autobusów miejskich, jednak żaden nie jeździ bezpośrednio z Khao San na lotnisko. Dlatego też konieczne będą przesiadki. Ogólnie, nie bójcie się przesiadek i komunikacji miejskiej, bo większość pracowników jest bardzo wyrozumiała dla turystów. Zazwyczaj pomagali nam ze znalezieniem drogi, informowali gdzie i kiedy powinniśmy wysiąść, jeśli znaleźliśmy się nie w tym autobusie, w którym powinniśmy, zostawiali nas na przystankach z informacją, na jaki numer powinniśmy czekać.

Nawet gdy nie wiedzieliśmy zupełnie jaki autobus jeździł tam, gdzie chcieliśmy dojechać, pytaliśmy ludzi. Zazwyczaj bardzo chętnie nam pomagali. Jeśli nie było nikogo, wsiadaliśmy do pierwszego lepszego autobusu. Czasami mieliśmy szczęście i autobus jechał właśnie tam, gdzie chcieliśmy. Zazwyczaj jednak bileterzy na wiadomość o tym, gdzie chcemy dojechać, kiwali z politowaniem głową i mówili: „NO NO NO, trzeba wziąć autobus XX (tutaj podawali numerek)”, wysadzali nas na stacji, z której można było złapać potrzebny nam autobus. Witamy w Państwie Uśmiechu!

Oczywiście, zawsze może dojść do nieprzyjemnych sytuacji, tak, jak może mieć to miejsce w naszej rodzinnej miejscowości czy w jakimkolwiek innym miejscu na świecie.

Autobusem z lotniska do Khao San

Jak dojechać POCIĄGIEM z lotniska do Khao San Road i odwrotnie: Szybka Kolej Miejska – Airport Rail Link

Kolej kursuje codziennie od 6 do 24 na linii z lotniska do stacji Phaya Tai. Phaya Tai to ostatnia stacja i bilet na tej trasie kosztuje 45THB. Im krótszy odcinek, tym mniej zapłacicie za przejazd. Pociągi osiągają prędkość nawet do 160 kilometrów na godzinę, nigdy nie stoją w korkach, a wagony są nowe i czyste. Jedyny minus to ogromny ścisk i mało miejsc siedzących.

Co więcej, z Khao San do Phaya Tai trzeba dotrzeć autobusem albo taksówką. Oczywiście cena przejazdu autobusem jest nieporównanie niższa niż taksówką.

Rozważając opcję pociągu, można też skorzystać z tzw. Airport Express. Jeździ na tej samej linii co Airport Rail Link, ale bez zatrzymywania się na innych przystankach. Cała trasa zajmuje jedynie 15 minut, koszt biletu to 150 THB. Wersja dla tych, którzy wiecznie się spóźniają.

UWAGA: Jeżeli zależy wam na szybkim dotarciu na lotnisko w Bangkoku, nie ma lepszej opcji niż pociąg Aiport Express.

Jak dojechać z Lotniska do Centrum i odwrotnie

Przede wszystkim należy pamiętać, że Bangkok jest miastem zdecentralizowanym. Oznacza to, że tak naprawdę nie ma jednego Centrum! Ha! Tutaj sprawa może się skomplikować, więc najpierw sprawdźcie, gdzie dokładnie chcecie dojechać. Jest wiele dzielnic „w środku miasta”, które mogą służyć za jedno, ogromne centrum.

Najłatwiej dojechać do centrum koleją miejską Airport Rail Link do stacji Makksan, a następnie wziąć autobus lub taksówkę. Jeśli zdecydujecie się na autobus, to wszystko wygląda tak, jak już opisaliśmy w sekcji o dojeździe z lotniska do Khao San Road autobusem.

Jak dojechać Taksówką do Centrum miasta lub Khao San Road

Taksówka to niewątpliwie najwygodniejsza opcja dla tych, którzy nie chcą się błąkać po nieznanym mieście. Taksówki są łatwo dostępne na parterze lotniska. Pamiętajcie, aby wymagać włączenia taksomierza, gdyż negocjowanie z góry ustalonej ceny prawie zawsze okaże się niekorzystne dla waszego portfela. Gdyby było inaczej, taksówkarz sam obstawałby przy włączeniu licznika. Możecie też sprawdzać w aplikacji maps.me czy taksówkarz jedzie mniej więcej w kierunku przez was pożądanym (jesteśmy w Azji, różnie z tym bywa). I nie zapominajcie, że taksówki też stoją w korkach!

Udanej podróży! Teraz kiedy macie już wiedzę o tym, jak zaplanować drogę z lotniska w Bangkoku do Khao San czy z lotniska do Centrum, warto sprawdzić najciekawsze miejsca w Bangkoku.

Tutaj znajdziecie pełną listę aż 30 atrakcji - co zobaczyć w Bangkoku! Nie przegapcie żadnej! 🙂

[shareaholic app="share_buttons" id="26044001"] Aby w przyszłości nie przegapić naszych nowych wpisów, zapisz się na naszą listę mailingową . Wyślemy Ci wiadomość za każdym razem kiedy opublikujemy nowy post. Wystrczy, że podasz nam swój adres e-mail tutaj: